Ogólnie o zrównoważonym rozwoju

Photo by Jarod Carruthers / CC BY

Eko-trendsetterzy

„Kupuję sok jabłkowy, bo jabłka rosną w Niemczech i nie muszą być transportowane przez cały świat, tak jak pomarańcze“ – to jedno z wielu postanowień uczestników projektu, którzy wcielili w życie zasady zrównoważonego rozwoju i zmienianie świata zaczęli od samych siebie. więcej »


Jutro gramy dalej

Jakie jest moje stanowisko w dziedzinie globalnych zależności, w jaki sposób wpływają one na mnie i jakie są moje możliwości działania? Takimi kwestiami zajmowali się w sposób praktyczny uczestnicy projektu na przykładzie Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbyły się między innymi we Wrocławiu.więcej »


Świadoma teraźniejszość – świadoma przyszłość

Co ja mogę zrobić na rzecz zrównoważonego rozwoju w moim codziennym życiu? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczestnicy tego dwuczęściowego projektu: analizowali swój własny przebieg dnia i swoje otoczenie, krytycznie przyglądali się relacjom medialnym związanym z tematem oraz swojemu zachowaniu konsumpcyjnemu oraz porównywali sytuację w swoich krajach. więcej »


Nie tylko jedna kropla w oceanie

W tematycznych i kreatywnych warsztatach oraz podczas wyprawy naukowej chodziło o pozyskanie doświadczeń, uwrażliwienie i wspólne poszukanie alternatywnych możliwości działania. Dla wielu młodych osób wyjazd za granicę i spotkanie z rówieśnikami z innych krajów był czymś nowym, a komunikacja ponad barierami językowymi stała się kolejnym wzbogacającym doświadczeniem.więcej »